Decentralized Distributed Apps (Blockchain Uygulamaları) Hizmetleri

Codevist Blockchain Hizmetleri

Merkezi olmayan dağıtık uygulamalar, bir bilgisayarın (sunucunun) merkez olmadığı, verinin her bir bilgisayarda bulunduğu ve işlemler üzerinde tüm bu bilgisayarların mutabık kalması ile onaylanan işlemlerden oluşan uygulamalardır.

Decentralized Distributed App

Blockchain en kısa şekilde tanımlamak gerekirse mutabakat ve konsensus’un arkasındaki teknoloji diyebiliriz. Herhangi bir iş biriminde, mutabakat, konsensus veya mahsuplaşma gibi kavramlar geçiyorsa orada blockchain’i bir teknoloji olarak uygulayabiliriz.

Blockchain veriler üzerinde bir noter görevi görerek, verinin değişmeyeceğini kanıtlar, çünkü eğer veri değişirse zincir kopar ve ağdaki bilgisayarlar zinciri koparmaya neden olacak bu işlemi onaylamazlar.

İster bir kurum olarak bu uygulamaları kurum içinde size özel ağlarda (private network) tutmak ve işletmek isteyin, isterseniz bir startup olarak tamamen dış ağlarda (public network) dağıtık uygulamala olarak işletmek isteyin, Codevist olarak, blockchain teknolojisi ile Hyperledger veya Ethereum network üzerinde çalışan -dApps- Dağıtık uygulama fikirlerinizi hayata geçiriyoruz.İşinizi bulut bilişime taşımak için sabırsızlanıyoruz.

Sizde hemen bizimle iletişime geçin ve bulut bilişim konusunda uzman ekibimizle birlikte işinizi ve iş süreçlerinizi birlikte buluta taşıyalım.